کتاب آموزش BPMS به زبان کاربردی

با توجه به نبود کتاب راهنمایی که بطور ساده و کاربردی نقش و جایگاه BPMS را تشریح کند، بر آن شدیم تا تجربیات چندین ساله خود را در قالب کتاب منتشر نماییم.

در همین راستان مهندس رمضانی کتابی تالیف نمودند که مقدمه آنرا در اداکه میتوانید مطالعه نمایید:

همه می­دانیم یکی از مهم­ترین مقوله­ها جهت حفظ بقای سازمانی و افزایش مزیت رقابتی­شان در محیط فعلی کسب ­وکارها، قطعاً افزایش بهره­ وری است.

از سوی دیگر در زمان فعلی یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری استفاده از فناوری اطلاعات است. فناوری اطلاعات در چند دهه گذشته باعت تحولات بزرگی در علم مدیریت شده است. تأثیر فناوری اطلاعات در پیشرفت سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های بین‌المللی انکارناپذیر است.

بطوری­که علم مدیریت فناوری اطلاعات را هر چه بیشتر به خدمت گرفته و از مزایای بی­شمار آن بهره­ برداری می­نماید.

یکی از روند­ها و رویکردهای مدیریت که به خوبی از این ابزار یعنی فناوری اطلاعات بهره جسته است، مدیریت فرایندهای کسب­وکار یا BPM میباشد. به عبارت دیگر مدیریت فرایند از فناوری اطلاعات استفاده می­کند تا بیش از پیش بتواند به اهداف خود نائل شود. کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت فرایندهای کسب کار منجر به ظهور سیستم های BPMS گردیده است. سیستم های BPMS، که خود ماهیت نرم افزاری دارند، به عنوان زیرساخت های نرم افزاری عمل نموده که از طریق آنها میتوان اقدام به تولید سایر نرم افزارهای مورد نیاز سازمان ها نمود. به عبارت بهتر از طریق BPMS میتوان فرایندهای سازمان را به نرم افزارهای کاربردی تبدیل نموده و ضعف رویکردهای مدیریت فرایند را که در اجرای فرایندها خود را بروز میدهد، جبران کرد.

 

از طریق نرم افزارهای BPMS میتوان فرایندهای سازمان را که شناسایی و مدل شده­اند با زمان و هزینه بسیار اندک نسبت به روش های کدنویسی و برنامه­نویسی مکانیزه نمود.

همچنین درصد بسیار بالایی از سازمان ها و شرکت های پیشرو در سطح دنیا از BPMS استفاده کرده و به اذعان ایشان نتایج قابل ملاحظه ای در کاهش هزینه ­ها و افزایش سودآوری­شان داشته است. به ­طور مثال شرکت آدیداس ۶۰ درصد از هزینه های اجرایی خود را از طریق مکانیزه کردن فرایندها با یک ابزار BPMS واقعی کاهش داده­است.

بر این اساس، بر آن شدیم تا به زبان ساده به معرفی این ابزار پرداخته و ابعاد مختلف و جایگاه آن را بصورت کاربردی و مختصر تشریح نماییم.

یکی دیگر از اهداف تهیه و چاپ این کتاب آشنا نمودن بدنه سازمان و مخصوصاً مدیران سازمان­ها با این تکنولوژی است. بطوری­که آشنا نمودن این افراد با این ابزار منجر به ایجاد تصویر صحیح در بدنه سازمان شده و علاوه بر فرهنگ­سازی که جزء مراحل مقدماتی هر تکنولوژی جدید است، تا حدود زیادی از ریسک های پیاده ­سازی آن بکاهد.

امیدوارم این کتاب بینش مفیدی برای مخاطبانی که به ارتقاء سازمانشان با تمرکز بر تکنولوژی ها و ابزارهای روز دنیا دلبستگی دارند، ایجاد نماید.

برای مطالعه فهرست مطالب کتاب به این صفحه مراجعه نمایید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • معادله امنیتی *

})